  • 0805PS-332KLC
0805PS-332KLC
advertisement
Manufacturer No:
0805PS-332KLC
HK JDW NO:
3194-0805PS-332KLC
Step5Bar-code shipping tag
0805PS-332KLC
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 hours ago)
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    65°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Inductance
    3.3 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    180MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    21
  • Q Factor
    21
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    500mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    3.3 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 1 MHZ
  • Height
    2mm
  • Length
    3.38mm
  • Width
    3mm