  • 0805J3006P80BQT
0805J3006P80BQT
advertisement
Manufacturer No:
0805J3006P80BQT
HK JDW NO:
419-0805J3006P80BQT
Datasheet:
0805J3006P80BQT
Description:
6.8pF 300V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805J3006P80BQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    6.8pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm