  • 0805J2000222MXT
0805J2000222MXT
advertisement
Manufacturer No:
0805J2000222MXT
HK JDW NO:
419-0805J2000222MXT
Datasheet:
0805J2000222MXT
Description:
2200pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805J2000222MXT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Dielectric
    X7R
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm