  • 0805J0630181JDT
0805J0630181JDT
advertisement
Manufacturer No:
0805J0630181JDT
HK JDW NO:
419-0805J0630181JDT
Datasheet:
0805J0630181JDT
Description:
180pF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805J0630181JDT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    180pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm