  • 0805J050P500DQT
0805J050P500DQT
advertisement
Manufacturer No:
0805J050P500DQT
HK JDW NO:
419-0805J050P500DQT
Datasheet:
0805J050P500DQT
Description:
0.5pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805J050P500DQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.5pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm