  • 0805J0250122KCT
0805J0250122KCT
advertisement
Manufacturer No:
0805J0250122KCT
HK JDW NO:
419-0805J0250122KCT
Datasheet:
0805J0250122KCT
Description:
1200pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805J0250122KCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1200pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm