  • 0805J0160103MDR
0805J0160103MDR
advertisement
Manufacturer No:
0805J0160103MDR
HK JDW NO:
419-0805J0160103MDR
Datasheet:
0805J0160103MDR
Description:
10000pF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805J0160103MDR
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    10000pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%