  • 0805HT-R47TJLB
0805HT-R47TJLB
advertisement
Manufacturer No:
0805HT-R47TJLB
HK JDW NO:
3194-0805HT-R47TJLB
Step5Bar-code shipping tag
0805HT-R47TJLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 hour ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    200mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    470 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    200mA
  • Frequency - Self Resonant
    610MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    30
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.1Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.47 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 150 MHZ
  • Height
    890μm
  • Length
    2.16mm
  • Width
    1.52mm