  • 0805HT-R15TGLC
0805HT-R15TGLC
advertisement
Manufacturer No:
0805HT-R15TGLC
HK JDW NO:
3194-0805HT-R15TGLC
Package:
0805
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 598
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0805HT-R15TGLC
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 hour ago)
  • Package / Case
    0805
    WRAPAROUND
  • Material - Core
  • Tolerance
    2%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
    Chip
  • Inductance
    150 nH
  • Test Frequency
    150MHz
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.05GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    40
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    800mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.15 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height
    890μm
  • Length
    2.16mm
  • Width
    1.52mm