  • 0805HT-18NTJLB
0805HT-18NTJLB
advertisement
Manufacturer No:
0805HT-18NTJLB
HK JDW NO:
3194-0805HT-18NTJLB
Step5Bar-code shipping tag
0805HT-18NTJLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 hour ago)
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2011
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Packing Method
    TR
    Chip
  • Current Rating
    800mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    18 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    800mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.1GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    50
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    130mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.018 µH
  • Height
    890μm
  • Length
    2.16mm
  • Width
    1.52mm