  • 0805HT-12NTGLC
0805HT-12NTGLC
advertisement
Manufacturer No:
0805HT-12NTGLC
HK JDW NO:
3194-0805HT-12NTGLC
Package:
0805
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 12024
Step5Bar-code shipping tag
0805HT-12NTGLC
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 9 hours ago)
  • Package / Case
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Construction
    Chip
  • Inductance
    12 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    800mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.8GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    55
  • Q Factor
    55
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    100mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.012 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 750 MHZ
  • Height
    890μm
  • Length
    2.16mm
  • Width
    1.52mm