  • 0805HS-470TJLC
0805HS-470TJLC
advertisement
Manufacturer No:
0805HS-470TJLC
HK JDW NO:
3194-0805HS-470TJLC
Step5Bar-code shipping tag
0805HS-470TJLC
    Select All
  • Rated Current-Max
    0.5A
  • Inductance-Nom (L)
    0.047 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 500 MHZ
  • Self Resonant Frequency
    1650MHz
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 22 hours ago)
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
    Chip
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Test Frequency
    200MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.31Ohm