  • 0805D561J500KHT
0805D561J500KHT
advertisement
Manufacturer No:
0805D561J500KHT
HK JDW NO:
438-0805D561J500KHT
Datasheet:
0805D561J500KHT
Description:
560pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805D561J500KHT
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    560pF
  • Thickness (Max)
    0.054 1.37mm