  • 0805D100J101KHT
0805D100J101KHT
advertisement
Manufacturer No:
0805D100J101KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-0805D100J101KHT
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
0805D100J101KHT
Description:
10pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 13117
Step5Bar-code shipping tag
0805D100J101KHT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    10pF
  • Thickness (Max)
    0.054 1.37mm