  • 0805CT-121EGTS
0805CT-121EGTS
advertisement
Manufacturer No:
0805CT-121EGTS
HK JDW NO:
216-0805CT-121EGTS
Datasheet:
0805CT-121EGTS
Description:
Quantity:
In Stock : 11087
Step5Bar-code shipping tag
0805CT-121EGTS
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    0805CT
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.068W 2.29mmx1.73mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Inductance
    120nH
  • DC Resistance (DCR)
    680mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    1.15GHz
  • Q @ Freq
    40 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    150MHz
  • Height Seated (Max)
    0.041 1.03mm