  • 0805CS-821XGLC
0805CS-821XGLC
advertisement
Manufacturer No:
0805CS-821XGLC
HK JDW NO:
3194-0805CS-821XGLC
Package:
Datasheet:
0805CS-821XGLC
Description:
Quantity:
In Stock : 113
Step5Bar-code shipping tag
0805CS-821XGLC
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 19 hours ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2009
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.73mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    180mA
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    820 nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • Max DC Current
    180mA
  • Frequency - Self Resonant
    310MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    23
  • Q Factor
    23
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.35Ohm
  • Inductance Tolerance
    2%
  • Inductance-Nom (L)
    0.82 µH
  • DC Current
    180mA
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT 50 MHZ
  • Height
    1.52mm
  • Length
    2.29mm
  • Width
    1.73mm