  • 0805CS-681XGLC
0805CS-681XGLC
advertisement
Manufacturer No:
0805CS-681XGLC
HK JDW NO:
3194-0805CS-681XGLC
Package:
0805
Datasheet:
0805CS-681XGLC
Description:
Quantity:
In Stock : 52122
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0805CS-681XGLC
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Package / Case
    0805
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Published
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    680 nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • Max DC Current
    190mA
  • Frequency - Self Resonant
    310MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    23
  • Q Factor
    23
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.2Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    0.68 µH
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT 50 MHZ
  • Height
    1.52mm
  • Length
    2.29mm
  • Width
    1.73mm