  • 0805CS-391EJTS
0805CS-391EJTS
advertisement
Manufacturer No:
0805CS-391EJTS
HK JDW NO:
216-0805CS-391EJTS
Datasheet:
0805CS-391EJTS
Description:
Quantity:
In Stock : 13756
Step5Bar-code shipping tag
0805CS-391EJTS
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
    0805CS
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.071W 2.29mmx1.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Current Rating (Amps)
    290mA
  • Inductance
    390nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.5Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    560MHz
  • Q @ Freq
    48 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    48
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.29A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.061 1.55mm