  • 0805CS-330XGLB
0805CS-330XGLB
advertisement
Manufacturer No:
0805CS-330XGLB
HK JDW NO:
3194-0805CS-330XGLB
Step5Bar-code shipping tag
0805CS-330XGLB
    Select All
  • Current Rating
    500mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    33 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    500mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.15GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Q Factor
    60
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    270mOhm
  • Inductance Tolerance
    2%
  • Inductance-Nom (L)
    0.033 µH
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT 500 MHZ
  • Height
    1.52mm
  • Length
    2.29mm
  • Width
    1.73mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 18 hours ago)
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C