  • 0805AS-8N2J-01
0805AS-8N2J-01
advertisement
Manufacturer No:
0805AS-8N2J-01
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-0805AS-8N2J-01
Step5Bar-code shipping tag
0805AS-8N2J-01
  • Material - Core
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    8.2 nH
  • Max DC Current
    600mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.7GHz
  • Q Factor
    50
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    120mOhm
  • Height
    1.6mm
  • Length
    2.3mm
  • Width
    1.8mm