  • 08055G104ZAT1A
08055G104ZAT1A
advertisement
Manufacturer No:
08055G104ZAT1A
HK JDW NO:
66-08055G104ZAT1A
Description:
100nF Ceramic Capacitor -20%
Step5Bar-code shipping tag
08055G104ZAT1A
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    -20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Dielectric
    Y5V
  • Insulation Resistance
    10GOhm
  • Width
    1.25mm