  • 08055C683JAT4A
08055C683JAT4A
advertisement
Manufacturer No:
08055C683JAT4A
HK JDW NO:
66-08055C683JAT4A
Package:
0805
Datasheet:
Description:
68nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
08055C683JAT4A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    0.94mm
  • Length
    2.01mm