  • 08055A5R7DAT2A
08055A5R7DAT2A
advertisement
Manufacturer No:
08055A5R7DAT2A
HK JDW NO:
66-08055A5R7DAT2A
Datasheet:
08055A5R7DAT2A
Description:
5.7pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
08055A5R7DAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    5.7pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm