  • 08055A2R2CAT2A\4K
08055A2R2CAT2A\4K
advertisement
Manufacturer No:
08055A2R2CAT2A\4K
HK JDW NO:
66-08055A2R2CAT2A\4K
Package:
0805
Datasheet:
Description:
2.2pF Ceramic Capacitor 11% 30 ppm/°C 0805
Step5Bar-code shipping tag
08055A2R2CAT2A\4K
    Select All
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    11%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Voltage
    50V
  • Height
    940μm
  • Length
    2.01mm
  • Width
    1.25mm