  • 08053G105ZAT2A\4K
08053G105ZAT2A\4K
advertisement
Manufacturer No:
08053G105ZAT2A\4K
HK JDW NO:
66-08053G105ZAT2A\4K
Package:
0805
Datasheet:
Description:
1μF Ceramic Capacitor 0805
Step5Bar-code shipping tag
08053G105ZAT2A\4K
  • Package / Case
    0805
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Dielectric
    Y5V
  • Height
    1.4mm
  • Length
    2.01mm
  • Width
    1.25mm