  • 08053F104JAT2A
08053F104JAT2A
advertisement
Manufacturer No:
08053F104JAT2A
HK JDW NO:
66-08053F104JAT2A
Package:
0805
Datasheet:
08053F104JAT2A
Description:
100nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
08053F104JAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0805
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X8R
  • Temperature Characteristics Code
    X8R
  • Multilayer
  • Height
    1.4mm
  • Length
    2.01mm
  • Width
    1.25mm