  • 08053E104MAT4A
08053E104MAT4A
advertisement
Manufacturer No:
08053E104MAT4A
HK JDW NO:
66-08053E104MAT4A
Description:
100nF Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
08053E104MAT4A
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Published
    2000
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Z5U
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm