  • 08053C224KBT1A
08053C224KBT1A
advertisement
Manufacturer No:
08053C224KBT1A
HK JDW NO:
66-08053C224KBT1A
Package:
0805
Datasheet:
Description:
220nF 25V Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
08053C224KBT1A
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    220nF
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    2.01mm