  • 08051U6R8CAT2A
08051U6R8CAT2A
advertisement
Manufacturer No:
08051U6R8CAT2A
HK JDW NO:
66-08051U6R8CAT2A
Datasheet:
08051U6R8CAT2A
Description:
U 6.8pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 3144
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
08051U6R8CAT2A
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    2012
  • Series
    U
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Ultra Low ESR
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    No
  • Height
    20μm
  • Length
    2.01mm
  • Thickness (Max)
    0.045 1.15mm
  • Thickness
    1.143mm