  • 08051K1R5PBTTR
08051K1R5PBTTR
advertisement
Manufacturer No:
08051K1R5PBTTR
HK JDW NO:
66-08051K1R5PBTTR
Package:
0805
Datasheet:
Description:
1.5pF Ceramic Capacitor 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
08051K1R5PBTTR
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5pF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    1.27mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    C0H
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Positive Tolerance
    1.3333%
  • Negative Tolerance
    1.3333%
  • Height
    930μm
  • Length
    2.01mm