  • 08051C392J4T2A
08051C392J4T2A
advertisement
Manufacturer No:
08051C392J4T2A
HK JDW NO:
66-08051C392J4T2A
Datasheet:
08051C392J4T2A
Description:
3900pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 2604
Step5Bar-code shipping tag
08051C392J4T2A
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    3900pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    0.94mm
  • Length
    2.01mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm