  • 08051C103JAT2A\4K
08051C103JAT2A\4K
advertisement
Manufacturer No:
08051C103JAT2A\4K
HK JDW NO:
66-08051C103JAT2A\4K
Package:
0805
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 5% 0805
Step5Bar-code shipping tag
08051C103JAT2A\4K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    5%
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Dielectric
    X7R
  • Insulation Resistance
    100GOhm
  • Height
    940μm
  • Length
    2.01mm
  • Width
    1.24mm