  • 08051C102KAZ2A
08051C102KAZ2A
advertisement
Manufacturer No:
08051C102KAZ2A
HK JDW NO:
66-08051C102KAZ2A
Datasheet:
08051C102KAZ2A
Description:
FLEXITERM® 1000pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 13189
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
08051C102KAZ2A
    Select All
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    940μm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm
  • Thickness
    939.8μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    2012
  • Series
    FLEXITERM®
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.25mm