  • 08051A820JAT2A\4K
08051A820JAT2A\4K
advertisement
Manufacturer No:
08051A820JAT2A\4K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-08051A820JAT2A\4K
Package:
0805
Datasheet:
Description:
82pF Ceramic Capacitor 5% 0 ppm/°C 0805
Step5Bar-code shipping tag
08051A820JAT2A\4K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    0 ppm/°C
  • Capacitance
    82pF
  • Voltage - Rated DC
    100V