  • 08051A101K4T4A
08051A101K4T4A
advertisement
Manufacturer No:
08051A101K4T4A
HK JDW NO:
66-08051A101K4T4A
Package:
0805
Datasheet:
08051A101K4T4A
Description:
100pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
08051A101K4T4A
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    0805
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    0.94mm
  • Length
    2.01mm
  • Width
    1.25mm