  • 0805-82NK
0805-82NK
advertisement
Manufacturer No:
0805-82NK
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-0805-82NK
Package:
Nonstandard
Datasheet:
0805-82NK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0805-82NK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    805
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.068W 2.29mmx1.73mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    400mA
  • Inductance
    82nH
  • Test Frequency
    150MHz
  • DC Resistance (DCR)
    420mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.3GHz
  • Q @ Freq
    65 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    150MHz
  • Height Seated (Max)
    0.060 1.52mm