  • 07MFG-183J-50
07MFG-183J-50
advertisement
Manufacturer No:
07MFG-183J-50
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-07MFG-183J-50
Quantity:
In Stock : 15826
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
07MFG-183J-50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Shielded
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Inductance
    18 mH
  • Test Frequency
    79kHz
  • Max DC Current
    22mA
  • Frequency - Self Resonant
    525kHz
  • Q Factor
    100
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    17Ohm
  • Diameter
    9.6mm
  • Length
    12.5mm