  • 0678H0500-02
0678H0500-02
advertisement
Manufacturer No:
0678H0500-02
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
HK JDW NO:
106-0678H0500-02
Package:
2-SMD, Square End Block
Datasheet:
0678H0500-02
Description:
0678H0500-02 datasheet pdf and Fuses product details from Bel Fuse Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 3418
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0678H0500-02
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, Square End Block
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    0678H
  • Size / Dimension
    0.386Lx0.120W x 0.120 H 9.80mmx3.05mmx3.05mm
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating (Amps)
    500mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    cURus
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    300A AC 2kA DC
  • Melting I2t
    0.03
  • DC Cold Resistance
    0.66Ohms