  • 0672.125DRT4P
0672.125DRT4P
advertisement
Manufacturer No:
0672.125DRT4P
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0672.125DRT4P
Datasheet:
0672.125DRT4P
Description:
0672.125DRT4P datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
0672.125DRT4P
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    672
  • Size / Dimension
    0.154Diax0.433L 3.90mmx11.00mm
  • Resistance
    3.862Ohm
  • Current Rating (Amps)
    125mA
  • Current Rating
    125mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
  • DC Cold Resistance
    3.862Ohms
  • Length
    10.9982mm