  • 0630CDMCDDS-6R8MC
0630CDMCDDS-6R8MC
advertisement
Manufacturer No:
0630CDMCDDS-6R8MC
HK JDW NO:
738-0630CDMCDDS-6R8MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
0630CDMCDDS-6R8MC
Description:
Quantity:
In Stock : 782
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0630CDMCDDS-6R8MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    5A
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    48mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    6.3A
  • Case/Size Code
    2826
  • Rated Current-Max
    4.8A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Metal
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    0630CDMC/DS
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.260W 7.00mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±20%