  • 0612YC273KAT2W
0612YC273KAT2W
advertisement
Manufacturer No:
0612YC273KAT2W
HK JDW NO:
66-0612YC273KAT2W
Package:
0612
Datasheet:
Description:
27nF Ceramic Capacitor 10% 0612
Step5Bar-code shipping tag
0612YC273KAT2W
  • Package / Case
    0612
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    27nF
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    1.6mm