  • 0612YC105KAT2A\2K
0612YC105KAT2A\2K
advertisement
Manufacturer No:
0612YC105KAT2A\2K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-0612YC105KAT2A\2K
Package:
0612
Datasheet:
Description:
1μF Ceramic Capacitor 10% 0612
Step5Bar-code shipping tag
0612YC105KAT2A\2K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0612
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm