  • 06123G334ZAT2V
06123G334ZAT2V
advertisement
Manufacturer No:
06123G334ZAT2V
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-06123G334ZAT2V
Package:
0612
Datasheet:
Description:
330nF Ceramic Capacitor 80% 0612
Step5Bar-code shipping tag
06123G334ZAT2V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0612
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    80%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    Y5V
  • Height
    40μm
  • Length
    1.6mm