  • 0603ZC153KAT4A
0603ZC153KAT4A
advertisement
Manufacturer No:
0603ZC153KAT4A
HK JDW NO:
66-0603ZC153KAT4A
Package:
0603
Datasheet:
0603ZC153KAT4A
Description:
15nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
0603ZC153KAT4A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Height
    0.86mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm