  • 0603YG154MAT2A
0603YG154MAT2A
advertisement
Manufacturer No:
0603YG154MAT2A
HK JDW NO:
66-0603YG154MAT2A
Package:
0603
Datasheet:
Description:
150nF Ceramic Capacitor 20% 0603
Step5Bar-code shipping tag
0603YG154MAT2A
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    810μm
  • Dielectric
    Y5V
  • Length
    1.6mm