  • 0603YD474KAT2A\4K
0603YD474KAT2A\4K
advertisement
Manufacturer No:
0603YD474KAT2A\4K
HK JDW NO:
66-0603YD474KAT2A\4K
Package:
0603
Datasheet:
Description:
470nF Ceramic Capacitor 10% 0603
Quantity:
In Stock : 15537
Step5Bar-code shipping tag
0603YD474KAT2A\4K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    810μm
  • Dielectric
    X5R
  • Voltage
    16V
  • Height
    900μm
  • Length
    1.6mm