  • 0603YA471FAT2A
0603YA471FAT2A
advertisement
Manufacturer No:
0603YA471FAT2A
HK JDW NO:
66-0603YA471FAT2A
Package:
0603
Datasheet:
Description:
470pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 6719
Step5Bar-code shipping tag
0603YA471FAT2A
  • Package / Case
    0603
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Height
    0.9mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm