  • 0603Y2509P10BUT
0603Y2509P10BUT
advertisement
Manufacturer No:
0603Y2509P10BUT
HK JDW NO:
419-0603Y2509P10BUT
Datasheet:
0603Y2509P10BUT
Description:
FlexiCap™ 9.1pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603Y2509P10BUT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Feature
    High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    9.1pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm