  • 0603Y2500130KQT
0603Y2500130KQT
advertisement
Manufacturer No:
0603Y2500130KQT
HK JDW NO:
419-0603Y2500130KQT
Datasheet:
0603Y2500130KQT
Description:
FlexiCap™ 13pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603Y2500130KQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Q, Low Loss, Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    13pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm