  • 0603Y0500821JXT
0603Y0500821JXT
advertisement
Manufacturer No:
0603Y0500821JXT
HK JDW NO:
419-0603Y0500821JXT
Datasheet:
0603Y0500821JXT
Description:
FlexiCap™ 820pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603Y0500821JXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    820pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm